Kilka rzeczy, które warto wiedzieć zanim zaciągniemy kredyt dla nowej firmy

Czasami potrzeby inwestycyjne naszej firmy są znacznie większe niż kapitał, którym dysponujemy. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy swoje funkcjonowanie na rynku. Trzeba jednak przyznać, że bez inwestowania zarówno w bieżące potrzeby przedsiębiorstwa, jak i inwestowanie pieniędzy w rozwój nie będziemy mogli stać się marką konkurencyjną w swojej branży. Na szczęście jest wyjście z tej, jakże kłopotliwej sytuacji. Wystarczy wybrać najkorzystniejsze kredyty dla nowych firm. Na http://rachunki.pl/oferty/dla-twojej-firmy/ podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przeglądając oferty. Im lepiej przeanalizujemy oferty poszczególnych instytucji finansowych, tym mniejsze ryzyko narażenia się na utratę płynności finansowej.

Wysokość raty, wysokość kosztów ogólnych

Wiele osób popełnia kardynalny błąd – analizując oferty na kredyty firmowe, interesuje się wyłącznie wysokością poszczególnych rat. Jednak o kosztach jakie przyjdzie nam ponieść za uzyskanie wsparcia finansowego dla naszego przedsiębiorstwa o wiele więcej powiedzą nam koszty całkowite. Na wysokość poszczególnych rat wpływa bowiem np. okres kredytowania.

Wymogi i zapisy w umowie

Jak wiadomo, kredyty dla przedsiębiorców udzielane są na podstawie umowy kredytowej. To zawarte w niej zapisy są dla nas najważniejsze. Nie należy bać się pytać o niejasne dla nas punkty umowy. Każdą umowę powinniśmy wnikliwie przeanalizować, najlepiej z pomocą prawnika lub dobrego doradcy finansowego, dla którego kredyty dla firm są tematem dobrze znanym.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.