Rozwój firmy i finansowanie działalności

Leasing na samochód, kredyt dla firm

Dawne przysłowie mówi, że ten, kto stoi w miejscu cofa się dwa razy. Nie ma, bowiem możliwości rozwoju. I taka sytuacja dotyczy zarówno osób indywidualnych jak i firm. A może przede wszystkim firm, które są przecież stworzone po to, aby się rozwijać i zarabiać dla siebie odpowiednie środki finansowe. I to właśnie poprzez rozwijanie się a zatem poprzez inwestycję. Takie, których realizacja wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Nie zawsze będących w posiadaniu firmy. Aczkolwiek i na to jest sposób.

Pieniądze na rozwój

W chwilach, gdy dana firma nie posiada odpowiednich środków finansowych na rozwój swojej działalności możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy to zatrzymanie rozwoju i w dłuższej perspektywie prowadzi to do stagnacji, a drugi to pozyskanie środków np. na podstawie kredytu. Obecnie rynek zapewnia wiele dróg finansowania kredytowego, jedną znich jest bankowy kredyt dla firm.

W zależności od wybranej instytucji kredytującej możemy się spotkać z wieloma mniej lub bardziej angażującymi formalnościami ze strony tych instytucji. Warto w takim wypadku odwołać się do stron które wspierają i porównują oferty kredów dla firm, np. Rachunki.pl, na której to można bezpłatnie wybrać najlepsze oferty kredytowe. Spora część pożyczek dla firm jest dostępna bez żadnych zaświadczeń, bez konieczności sprawdzenia w BIK i BIG oraz bez potrzeby wykazania specjalnie dużych dochodów.

Wartość kredytu o jaki może się ubiegać przedsiębiorca waha się od kilku tysięcy złotych do do kwoty stu tysięcy złotych i więcej. Jest to, więc już pokaźna kwota na inwestycję i możliwość pomnażania firmowych środków i budowania rozwoju firmy.

Warto też wspomnieć o ciekawej formie pozyskania środków na inwestycje jaką jest kredyt pod zastaw samochodu lub innego środka trwałego jakim firma może dysponować. Więcej o kredytach pod zastaw samochodu piszemy tutaj.

Jak je wykorzystać?

Sposobów na inwestowanie w biznesie jest niezliczenie wiele. Za każdym razem jednak trzeba przygotować odpowiednie analizy, które odpowiedzą na pytanie czy inwestycja może sie zwrócić i w jakim terminie. Wszystko po to, aby pieniądze uzyskane na podstawie kredytu na działalność firmową pomnażać i budować na nich kapitał firmy. W zależności od charakteru działalności firmy inwestują w maszyny, urządzenia, linie produkcyjne, czasem środki trwałe.

W analizach warto też brać pod uwagę możliwości jakie daje leasing dla firm, który może się okazać interesującą alternatywą dla zakupu samochodów, marzyn i urządzeń na właśność ze środków własnych czy przeznaczonych na inwestycje.

Wszystkie te decyzje to indywidulane rozważania każdego właściciela, spotykamy się z nimi każdego dnia i dlatego podejmowanie decyzji o nowej inwestycji jest niejednokrotnie bardzo trudne.

Comments

 1. Post
  Author
  Michał D.

  Witam serdecznie, jeśli chodzi o finansowanie biznesu przez podmioty komercyjne, to pieniądze na działalność firmową można pożyczyć od nas oraz naszych partnerów-przedsiębiorców. Oferujemy pożyczki firmowe na kwotę od 10 do 50 tys. zł, na dowolny cel firmowy.
  Koszty kredytu są rozsądne, bo pożyczamy tylko wiarygodnym przedsiębiorcom. Prowizja 2.5% od kwoty pożyczki, pomniejsza kwotę wypłacaną na wskazane we wniosku konto klienta. Oprocentowanie 9,5% w skali roku jest dobrą ceną rynkową w odniesieniu zarówno do ofert bankowych, gdzie wygrywamy czasem weryfikacji wniosku ale przede wszystkim w odniesieniu do innych firm pożyczkowych funkcjonujących na rynku.
  Nie wymagamy żadnych ubezpieczeń ani dodatkowych opłat.
  Po więcej informacji odsyłamy na http://rachunki.pl/ lub czekamy na pytania w komentarzach.

 2. Post
  Author
  Seba77

  Można na sto sposobów finansować działalność firmy, ale fakt że czasem jest potrzeba uzyskania szybkich środków na bieżącą działalność i wówczas można iść tylko do banku lub innych instytucji wspomagających finansowanie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.